Důležitou výhru zařídil Honza Mužík

SK Masokombinát POLIČKA – TJ LANŠKROUN   1 : 0   (0:0 )

Branka:  53. Jan MUŽÍK 1:0

Sestava: DOBEŠ Miroslav – SCHEIB Petr,  PAVLIŠ Martin, JÍLEK Tomáš, ŠKODA Michal –  ČÍPA Jiří, PETR Jiří (46. Klein V.), ŠVEC Tomáš,  MUŽÍK Jan,  MUŽÍK Jiří (67.Poul Tomáš) – STEJSKAL Miroslav (85. Kučera Ondřej)

Rozhodčí: Bleša (Chrudim), Pešek (Chrudim), Kvaček (Hlinsko)    Delegát: Smejkal (Jablonné n.O.)          50 diváků

Na velmi dobrém pažitu jsme v sobotu u Liboháje za zvuků rockových tónů z nedalekého Poličského rockoupání hostili nepříjemné mužstvo Lanškrouna, které v poslední době sbírá překvapivě body v boji o záchranu i se silnými soupeři (Holice, Svitavy, MFK Chrudim B, Česká Třebová) Naše mužstvo opět nebylo kompletní (Nekvinda, Petr O., Navrátil, Opina, Netolický a dlouhodobě zraněný Král L.), a tak jsme si museli vypomoci s hráči béčka, kteří určitě nezklamali, ba naopak (Scheib, Klein V.,Poul, Kučera).

Naše mužstvo začalo snaživě a už ve 2. minutě hledal krásným centrem „Juřica“ Jirka Mužík v pokutovém území Mirka Stejskala, ale jeho skončila nad. V 10. minutě opět prodloužil hlavičkou Mirek Stejskal, ale v pokutovém území zakončil Jirka Petr slabě a brankáře hostí Jaroše nepřekonal. V dalším průběhu prvního poločasu byli diváci, kteří vážili cestu na stadion zklamáni hrou obou mužstev. Hrálo se víceméně pouze mezi šestnáctkami bez vyložených šancí a s řadou nepřesností a zkažených přihrávek. V závěru poločasu mohli odcházet do kabin spokojenější hosté, ale to by musel v útočník Kašpar zachovat klidnou hlavu, když ve vyložené šanci, po kolmici za obranu pouze rozvlnil boční síť Dobešovi branky.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s vyměněnými dresy a v 53. minutě se nám povedla nádherná kombinační akce po ose Klein V. – Stejskal – zakončoval před brankářem Jarošem Honza Mužík 1:0. O tři minuty později opět Vojta Klein z hranice velkého vápna a z kroku napálil míč do šibenice, ale brankář Jaroš výtečně vytěsnil míč na roh. V závěru zápasu měli sice více ze hry hosté, ovšem naše mužstvo soustředěnou obranou nedovolilo hostům vyrovnat. Důležité body tak zůstali doma …

Velmi dobrý výkon předvedla trojice rozhodčích z chrudimska Bleša, Kvaček, Pešek.

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Zápasy jsou v této fázi sezony nervózní, protože baráž pořád hrozí velkému počtu mužstev a v našem případě se k tomu přidávají četné absence. Tři body se nerodily vůbec lehce, přece jenom je cítit, že kluci některé situace řeší jinak, než kdyby už byli v klidu. Hosté nehráli špatně, změnili styl hry a trochu nás zaskočili, ale postupně jsme se s tím vyrovnali a v ofenzivě byli nebezpečnější. Už v Cerekvici patřil k naším nejlepším hráčům Jan Mužík, ale tam to ještě nekorunoval gólem. Teď se mu to po pěkné akci povedlo a rozhodl zápas. Soupeř měl ke konci optický tlak, my museli poslat na hřiště mladší hráče, ale důležité vítězství se nám povedlo ubránit. Naštěstí jsme se vyvarovali hrubých chyb, i když Lanškroun nějaké šance ke vstřelení gólu měl, ale obstáli jsme. V závěru sezony máme docela těžký los, nicméně věřím, že 38 bodů, které máme na kontě, je dostatečný zisk, abychom už mohli být klidnější

Pavel Smejkal, trenér Lanškrouna: „Zajížděli jsme do Poličky, odkud jsme chtěli přivézt alespoň bod. V první půli se nám dařilo a hra byla vyrovnaná. Na obou stranách bylo několik šancí, které se nepodařilo hráčům proměnit. Klíčovým okamžikem poločasu bylo, když šel náš Kašpar na branku, ale svou šanci bohužel neproměnil. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany, abychom nedostali branku. Bohužel jsme v 53. minutě po jednom z brejků branku inkasovali. Od té chvíle jsme se zvedli a potřebovali jsme vyrovnat. Hrálo se na polovině soupeře, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Domácí výsledek 1:0 uhájili.“