Poličští nevypustili závěr sezony a vyplatilo se to !

Polička – Fotbalisté SK Masokombinát si v uplynulé sezoně připsali pěknou čtvrtou pozici v krajském přeboru. To je splněním plánů, které měl trenér ROMAN KYSILKO před zahájením ročníku.

Roman Kysilko.

Jarní část si jeho svěřenci ozdobili mimo jiné zdoláním obou postupujících celků – Svitav i Holic.

Jak se zdá, kvality mužstva jste odhadl dobře. Chtěl jste hrát do pátého místa a povedlo se…


Je to pravda, ale po většinu jara jsem si říkal, že to asi nedokážeme. Musel jsme kluky pořád motivovat, abychom nevypustili konec sezony. Bylo štěstí, že jsme Svitavy i Holice měli doma až v závěru sezony, i když Svitavy jsme porazili ještě v době, kdy jim o něco šlo a této výhry si cením.

Na jaře jste nakonec nasbírali více bodů než na podzim, i když jste začali v březnu těžkou porážkou od České Třebové. Byla to pro vás „facka“ v pravý čas?


Musím říci, že jsem myslel, že bychom se mohli tlačit na přední příčky hned od začátku jara. Jenže v tomto utkání jsme dostali nakládačku 1:4 a soustředěnost trochu opadla. Na druhou stranu jsme ale od té chvíle doma neprohráli, i když jsme měli silné soupeře.

Rozdíl oproti podzimu byl v tom, že jste daleko častěji vozili body z venku. V čem to podle vás bylo?


Na podzim jsme se snažili hrát stejný fotbal doma i venku, tedy agresivní, s napadáním, aktivní směrem dopředu. To se sice někdy dařilo, třeba v Holicích, ale efekt v podobě zisku bodů to nemělo. Na jaře jsme proto k venkovním utkáním přistupovali opatrněji, více ze zabezpečené obrany, což přineslo výsledky. Také je třeba dodat, že jsme nastupovali spíše na hřištích soupeřů ze spodní poloviny tabulky.

Lze tedy celkově konstatovat, že jste se sezonou zcela spokojen?


Když se na to podívám střízlivě, tak ano, i když jsem si vědom dílčích chyb. Některé věci se dali zvládnout lépe. Mrzí mě domácí remíza s Vysokým Mýtem, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku v poslední minutě. Nepovedený byl zápas v Heřmanově Městci, kde jsme sice hráli v okleštěné sestavě, ale výkon byl z naší strany špatný. A pak musím zmínit i Dobříkov, kde jsme poločase vedli, ale po změně stran úplně ztuhli a prohráli.

Top zápas sezony, to byly pro vás pravděpodobně Svitavy, že?


Porazit Svitavy, to je vždycky výborný výsledek, pro nás jistě jeden z nejlepších, ale herně byl soupeř lepší a my spíše výrazně bránili. Někdy se ale musí vyhrát i takovým způsobem. Pro mě byl nejlepším utkáním ročníku podzimní duel proti Chrudimi, který se nám opravdu skvěle povedl po stránce výsledku i hry.

Váš tým se může pochlubit jedenadvacetigólovým kanonýrem Mirkem Stejskalem. To musí být pro trenéra radost, mít v kádru hráče, na jehož gólový příspěvek se může spolehnout…


Na Mirka je dvojí pohled. Samozřejmě dal skoro polovinu našich branek a byl velkou oporou. Je to hráč, který je platný v zakončení, dovede se prosadit v šestnáctce, vyhrávat osobní souboje, vzít na sebe zodpovědnost. Navíc je přínosem také ve vlastním pokutovém území. Jsou ale i věci, které by mohl zlepšit. Ne vždy pracuje pro mužstvo tak, jak by měl, ale spíše ostatní hráči musí pracovat na něho.

A z dalších jednotlivců? Je někdo z vašich hráčů, kdo by si zasloužil zvláště vyzvednout?


Plné absolutorium si zaslouží Jan Mužík, který odehrál první sezonu po příchodu z okresního přeboru. Byl téměř na všech trénincích, pracoval a bylo to na něm vidět. Zlepšil se rychlostně a patřil mezi opory. Zmínil bych i Tomáše Švece, který nastupoval na pozici, kde dlouho nehrál, ale zhostil se jí výborně. Byla škoda, že některé další kluky, jako třeba Jirku Mužíka nebo Ondru Petra, limitovaly zdravotní problémy.

Co vás zaujalo v jarní části krajského přeboru „mimo Poličku?


Největším zklamáním pro mě byla po celou sezonu Třemošnice, která šla po loňském třetím místu neskutečně dolů. Na jaře jsem čekal více od Hlinska, myslel jsem si, že se bude se svým kádrem pohybovat výše. Naopak v pozitivním duchu bych zmínil Dobříkov. Je vidět, že Milan Šmarda je pan trenér a dal svému týmu řád.

Vaše plány do krátké letní přestávky, co se přípravy a možných změn v mužstvu týče?


Kádr zůstane pravděpodobně v téměř stejném složení. Do přípravy s námi nastoupí Michal Mička z Pomezí a jednáme o možnosti, že by u nás na podzim chytal náš odchovanec Ondřej Slaný. To jsou dvě možné změny. Já osobně budu pokračovat na lavičce. Dával jsem si cíl čtyři sezony, mám za sebou dvě. Pokud jde o ambice, my si v Poličce prostě nemůžeme dávat za cíl postup do divize. Budeme ale chtít hrát fotbal náročný, agresivní a atraktivní pro fanoušky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.