Muži „A“: V dalším přípravném zápase jsme remizovali v Chrudimi

MFKChrudimMFK CHRUDIM „B“ – Sportovní  kluby POLIČKA (SK POLIČKA)   3 : 3  (1:1) sksksksks

Branky:    35. 1:1, 55. 2:1, 87. 3:3            –           15.Tomáš POUL, 76. Mirek DOBEŠ, 83. Mirek STEJSKAL z pk.

Sestava:    Dobeš (46. Křemenák) – Nekvinda, Pavliš, Jílek, Mihulka – Mužík Jan (33.Leinweber), Mužík Jiří, Švec T.,    Poul (70.Dobeš) – Stejskal, Stodola (40.Kalášek)

Další přípravné utkání svěřenci trenérského triumvriátu Kovář, Urbánek, Obolecký  (trenér Kysilko v zahraničí) sehráli proti fyzicky a technicky vyspělé záloze třetiligové Chrudimi, která v přípravných zápasech dosahovala velmi dobrých výsledků.Domácí hráči začali velice aktivně a svoji fyzickou a technickou připraveností nás v osobních soubojích často přehrávali. Naše mužstvo opět nebylo kompletní, ale bojovností a nasazením jsme přednosti domácího mužstva stačili eliminovat. Dokonce jsme se po úvodní čtvrthodince ujali vedení, kdy dlouhý pas Jirky Nekvindy prodloužil Zdeněk Stodola a Tomáš POUL se ocitl sám před domácím brankářem a chladnokrevně zakončil – 0:1. Domácí nás ve středu pole kombinační hrou často přehrávali a ve 35.minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání po rychlém protiútoku z pravé strany – 1:1, když nás předtím ještě několikrát podržel výborný Mirek Dobeš. Stínem prvního poločasu byla zranění Jana Mužíka /těžký výron kotníku/ a Zdeňka Stodoly /natažené vazy v koleni/.

Po deseti minutách druhého poločasu domácí otočili výsledek na 2:1 po situaci, při které naši stopeři reklamovali u pomezního „ofsajd“ a domácí útočník svůj sólový nájezd proměnil. Ovšem naše mužstvo nesložilo zbraně a příkladnou bojovností a zarputilostí dokázalo nejprve v 76. minutě vyrovnat střídajícím brankářem Mirkem DOBEŠEM, který v tu dobu coby hrotový útočník za střídajícího Tomáše Poula  hrál v útoku, na 2:2, aby v 83. minutě po přihrávce opět Mirka Dobeše, byl v pokutovém území faulován Vlasta Kalášek a Mirek STEJSKAL se z nařízeného pokutového kopu poslal naše mužstvo opět do vedení – 2:3. Domácí nechtěli v žádném případě prohrát, vrhli všechny síly do útoku a odměnou jim bylo vyrovnání v 87. Minutě po hlavičce domácího hráče – 3:3.

Naše mužstvo zaslouží velkou pochvalu za předvedený bojovný a „odježděný“ výkon. Takovýmto způsobem se bojuje o mistrovské body i v přípravě … !!!

Další přípravný zápas odehrajeme v neděli 24.02.2013, kdy se střetneme na UMT ve ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU  s mužstvem SK DEKORA ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU. Sraz hráčů v 11:15 hodin na stadioně.  Odjezd osobnímy auty v 11:30 hodin.

Chrudimské noviny k duelu napsaly:

Sestava MFK B: Kudláček Řezníček, Valda, Beneš (46. Šibrava), Hrstka (60. Koreček), Langr, Zita (75. Hrstka), Anderle, Kopp, Havránek, Kratochvíl (55. Zeman).

Od úvodních minut byla rezerva aktivnější, rychlý přechod do útoku, slušná kombinace a tlak na míč, takže soupeř po většinu času volil přihrávku dozadu a nebo nakopnutý míč na vysokého útočníka Stejskala, se kterým domácí obránci sváděli souboje po celé utkání. Bohužel Kopp svůj samostatný nájezd neproměnil, Řezníček dobrou pozici zbrkle řešil přihrávkou a Kratochvíl nevyužil otevřeného prostoru ke střele. Paradoxně přišla individuální chyba při nakopnutém míči a soupeř se dostal poprvé k brance a také do vedení. Do poločasu srovnal skóre Kratochvíl křížnou střelou po bleskurychlé akci a o několik minut později, byl ještě sražen ve vápně, ale pokutový kop se nekonal.

Do druhé půle nastoupila rezerva se stejným nasazením a díky Koppovi po přihrávce Havránka strhla vedení na svou stranu. V tuto chvíli měli Chrudimští utkání rozhodnout, ale Koppa při dalším samostatném nájezdu vychytal golman Křemenák a Havránek nikým neatakován poslal míč po zpětné přihrávce Řezníčka nad branku. Nedáš dostaneš platilo i tentokrát a po druhé hrubé individuální chybě v obraně přišlo vyrovnání a vzápětí Polička přidala třetí branku z pokutového kopu. Rezerva se nevzdala a nejprve Zeman po akci, kterou si sám založil a po centru Korečka trefil hlavou břevno a další jeho střelu mířící na branku, zablokovala ruka hostujícího hráče na malém vápně. Až centr Řezníčka na hlavu Havránka znamenal zasloužené vyrovnání a je škoda, že domácí mladíci proti zkušenému soupeři nerozhodli utkání ve druhé půli za stavu 2:1, vítězství by si v této fázi hry určitě zasloužili.