Áčko v derby porazilo Litomyšl

SK Polička – TJ Jiskra Litomyšl 2:0 (0:0)

Branky: 63. Pazdera Vojtěch, 86. Mbah Tochukwu

Sestava: Slaný Ondřej – Čejka Jiří, Pavliš Martin, Jílek Tomáš, Netolický Roman – Awuku Felix (79. Mužík Jakub),  Andrle Adam, Nespěšný Jan (63. Švec Tomáš), Pazdera Vojtěch – Mbah Tochukwu – Mbah Mcdon

Okresní rivalové se do boje na podmáčeném terénu pustili zhurta, hrálo se útočně, ale z obou stran také s množstvím nepřesností. Opticky lépe vyzněl první poločas pro domácí, kteří byli nebezpečnější a vypracovali si také více gólových možností. Asi tu největší měl hned po třech minutách T. Mbah, který se dostal i přes brankáře Kačera a jeho střelu z úhlu hosté odvraceli těsně před „lajnou“. Za Jiskru nejvíce zahrozil Zeman, který se protlačil do zajímavého zakončení přes chybujícího obránce, ale Slaný si poradil. Nástup do druhé půle vyšel lépe hostům, jejichž akcím však chyběla přesnější finální přihrávka a k přímému ohrožení Slaného se moc nedostávali. Rozhodla 63. minuta, kdy se ujala nenápadná střela Vojty Pazdery, která zapadla k tyči Kačerovy branky – 1:0. Poličští si potom získaný náskok kontrolovali, hosté se přes enormní snahu do šance na vyrovnání nedostali, naopak ještě jednou inkasovali, když do jejich otevřené obrany vnikl Tochukwu Mbah a podtrhl účet zápasu – 2:0. Domácí si tak připsali třetí vítězství v řadě !

1. Česká Třebová 11 7 3 1 22:13 26
2. Slatiňany 12 7 3 2 27:15 25
3. Moravská Třebová 12 5 5 2 20:9 24
4. Holice 11 5 3 3 30:16 21
5. Lanškroun 11 6 2 3 26:19 20
6. Heřmanův Městec 11 6 1 4 22:19 20
7. Hlinsko 11 5 1 5 21:20 17
8. Chrudim B 11 3 4 4 22:27 16