Boj o každý bod, konec podzimní sezóny se blíží !

Svitavy /KOMENTÁŘ/ – Bez ohledu na výsledky závěrečných kol první poloviny soutěžního ročníku se zdá být zjevné, že mnohá okresní mužstva si do jarních bojů přenesou existenční problémy.

Za dveřmi je závěr podzimní poloviny mistrovské fotbalové sezony v Pardubickém kraji. V krajském přeboru schází čtyři kola, v I. A a I. B třídě dvě.

Pohled do tabulek není pro kluby ze Svitavska a jejich fanoušky příliš veselý, jak ostatně říká náš přehled.

Z dvanáctky okresních reprezentantů se jenom tři nacházejí v horní polovině tabulek, což značí pokračující ústup ze slávy. I když ještě pár příležitostí k vylepšení bodových zisků zůstává, tak není pochybností o smutné skutečnosti, že většina „našich“ mančaftů půjde do jara více či méně ohrožena sestupem. Což určitě není příjemná vyhlídka.

Čest výjimkám, které tvoří hlavně dobře hrající celky Moravské Třebové a Dolního Újezdu, jen by bylo záhodno, aby jich bylo houšť.

Zejména v krajském přeboru, ale převážně také v I. A třídě, pokud pomineme výsledky Luže, platí, že se soutěže v této sezoně hodně vyrovnaly a jednoduchá vítězství v nich prakticky neexistují. Zvláště to platí v přeboru, vždyť v něm je nyní na posledním místě Třemošnice, těžko se ovšem najde někdo, kdo by si odvážil tvrdit, že zrovna tento tým je kvalitativně nejslabší. A to není jen tento případ.

Tím více je nutno se koncentrovat na zbývající zápasy a vytěžit z nich maximum možného. Každá promarněná naděje na bodový zisk totiž v konečném účtování může palčivě bolet.

KRAJSKÝ PŘEBOR

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (3. místo, 24 bodů)

Když je to takhle zajímavě rozehráno, bylo by zklamáním, kdyby Slovan vypadl z elitní podzimní trojky. Optimismus je na místě, leč pozor. Jednak má jeden odehraný zápas navíc (Slatiňany), jednak ho čeká obtížný los: nepříjemná Choceň, derby ve Svitavách, venku Holice. V každém utkání tedy pořádná práce, kterou ale je v silách Třebové zvládnout.

POLIČKA (10. místo, 14 bodů)

Sérií tří výher se poličští fotbalisté vyhrabali z nejhoršího, ovšem teprve podzimní finiš ukáže, v jakém odstupu od sestupového pásma budou přezimovat, pokud vůbec v nějakém. Čekají je totiž bez výjimky soupeři nalézající se v tabulce v bezprostřední blízkosti: venku Žamberk a chrudimská rezerva, doma Třemošnice a Moravany. Porážky by už neměly přibývat.

LITOMYŠL (12. místo, 13 bodů)

Jiskra nezažívá nejlepší časy, za poslední tři utkání dala jediný gól a bude-li v tom pokračovat, tak vzhledem k vyrovnanosti přeboru může proletět do nejspodnějších pater dříve, nežli se řekne švec. Aby tomu zabránila, v první řadě musí uspět v obou zbývajících domácích zápasech (Moravany a Choceň) a pokud možno přidat přírůstek v Chrudimi či Svitavách.

SVITAVY (14. místo, 11 bodů)

Neohlížet se nalevo ani napravo a bodovat. Tento imperativ začaly Svitavy proti Hlinsku zdárně plnit, ale je to teprve první krůček a pro napravení dojmu z pokaženého podzimu je třeba učinit i další. Hned nepříjemná půda v Heřmanově Městci bude náročným testem, o namotivované Moravské Třebové následně ani nemluvě. Poté zbudou ještě Lanškroun venku a derby s Litomyšlí doma.

I. A TŘÍDA

DOLNÍ ÚJEZD (2. místo, 24 bodů)

Poprat se o postup? Proč ne, po podzimu bude Sokol ve slibné pozici. A ještě si ji může vylepšit. Semanín by na závěr porazit měl, v Ředicích u přímých konkurentů půjde o velice důležité body a každý zisk tam bude vítaný.

KUNČINA (7. místo, 15 bodů)

Kdyby se nováčkovi podařilo uloupit nějaký bodík v Přelouči a na závěr přehrát Nasavrky, což vypadá reálně, dalo by se hovořit o krásném podzimu. Do jara by tak šel s reálnou šancí na setrvání v soutěži a nic více si nepřeje.

SVITAVY B (12. místo, 9 bodů)

Trenér vyhlásil, že konto bude ještě rozšířeno. Minulé výkony naznačily, že nemusí jít jen o zbožné přání. V Načešicích to bude hlavně o bojovnosti, doma s Ředicemi zase o fotbalovosti, ale body jsou třeba v obou případech.

POMEZÍ (14. místo, 8 bodů)

Když už se týmu povedlo podzim takhle zpackat, je teď záhodno alespoň minimalizovat škody, aby bylo na jaře o co hrát. „Povinností“ je v posledním dějství porazit Přelouč, jakýkoli počin ve Vysokém Mýtě by byl „zlatý“.

I. B TŘÍDA

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ B (8. místo, 15 bodů)

Ze všech okresních zástupců je nejblíže k bezpečným vodám, na žádné výskání to však zdaleka není. S body se najisto počítá na závěr proti Hornímu Újezdu, o tom není sporu, ani do Jablonného ale nemusí cestovat nadarmo.

OPATOVEC (11. místo, 13 bodů)

Po valnou část podzimu to vypadalo na větší klid, o něm si však teď mohou v klubu nechat jen zdát. A může to být ještě horší. Na hřišti FC Jiskra 2008 to bude spíše úsilí o překvapení, zdolat Dolní Újezd B se jeví jako nutnost.

DOLNÍ ÚJEZD B (12. místo, 11 bodů)

Sympaticky hrající béčko má v poslední době potíže s řadou absencí z obvyklé sestavy a výsledky jsou tím pádem stále slabší. Za této konstelace se bude proti Lanškrounu B a v Opatovci jakýkoli zisk počítat do plusu.

HORNÍ ÚJEZD (14. místo, 2 body)

Na absolutně kritické situace se tu nezmění nic, ani kdyby ještě nějaké body přibyly. Alespoň by tam byl náznak kontaktu. Jenže kde brát? Proti silným Tatenicím, či v Moravské Třebové? Asi nezbývá než vzývat zázraky.

Program fotbalového víkendu: kdo, kdy, s kým

KRAJSKÝ PŘEBOR – 12. kolo – sobota 14:00: Jiskra Litomyšl – Sokol Moravany (rozhodčí: Jansa – Valenta, Bednář), 1. FC Žamberk – SK Polička (Mrázek – Zita, Smitka), SKP Slovan Moravská Třebová – FK Agria Choceň (Štěpánek – Halda, Šlor). Neděle 14:00: FK Jiskra Heřmanův Městec – TJ Svitavy (Papáček – Trocha, Smitka).

I. A TŘÍDA – 12. kolo – sobota 14:00: FK Přelouč – Sokol Kunčina (Kolbaba – Papáček, Čapek), TJ Mezilesí Načešice – TJ Svitavy B (Mrkvička – Schmeiser, Svědiroh). Neděle 14:00: SK FK Horní Ředice – Sokol Dolní Újezd (Ujec – Poláček, Bleša, hř. Holice), SK Vysoké Mýto B – Sokol Pomezí (Šlor – Halda, Nováková).

I. B TŘÍDA – SKUPINA B – 12. kolo – sobota 14:00: Sokol Dolní Újezd B – TJ Lanškroun B (Halva – Karásek, Zavřel). Neděle 14:00: TJ Jablonné nad Orlicí – SKP Slovan Moravská Třebová (Bednář – Smola, Kerhát), TJ Horní Újezd – Sokol Tatenice (Zavřel – Mrázek, Karásek), FC Jiskra 2008 – Sokol Opatovec (Zerzán – Jelínek, Lukes, hř. Králíky).

OKRESNÍ PŘEBOR – 12. kolo – sobota 14:00: TJ Hradec nad Svitavou – Slavoj Cerekvice nad Loučnou (Nepraš – Vodička, Nekvinda), Sokol Dlouhá Loučka – Sokol Janov (Odehnal – Zemánek, Šenkýř). Neděle 14:00: Sokol Městečko Trnávka – TJ Křenov (Saňák – Pokorný, Hlavatý), TJ Radiměř – Sokol Opatov (Vodička – Odehnal, Nepraš), TJ Jaroměřice – Sokol Morašice (Šourek – Kropáček, Brychta), SK Polička B – SK Jevíčko (Grulich – Heger, Zemánek), Sokol Bystré – Metra Linhartice (Havránek – Kaplan, Frank).

III. TŘÍDA – 12. kolo – sobota 10:15: SKP Slovan Moravská Třebová C – TJ Mladějov (Schejbal – Vodička, Nepraš, hř. Staré Město). Sobota 14:00: Sokol Březová nad Svitavou – Sokol Trstěnice (Kaplan – Saňák, Pokorný), TJ Sebranice – SK FC Koclířov (Roháč – Schüch, Havránek), Sokol Boršov – Sokol Třebařov (Brychta – Grulich), SK Rohozná – Sokol Kunčina B (Kropáček – Schejbal, Dvořáček), Sokol Borová – Sokol Čistá (Urban – Lochman, hř. Telecí).

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.