Áčko vyfáslo v Žamberku čtyřku!

Muži „A“:

1. FC ŽAMBERK – SK POLIČKA  4:1      (0:0)

Branky: 62. Durna Filip, 75. Rudolecký Jakub, 78. Rozlívka Michal (pen.), 82. Kopecký Adam  – 89. Mbah Tochukwu (pen.)

Sestava: Slaný Ondřej – Čejka Jiří, Pavliš Martin, Jílek Tomáš, Netolický Roman – Awuku Felix (57. Navrátil Petr), Švec Tomáš, Andrle Adam (76. Mužík Jakub), Pazdera Vojtěch – Mbah Tochukwu, Mbah Mcdon

Tři stěžejní úkoly stály před žamberskými fotbalisty v důležitém utkání sousedů v tabulce. Ubránit hbité a šikovné africké akvizice v dresu Poličky, vstřelit nějakou branku a vyrovnat se s kluzkým, ale vzhledem ke stávajícímu počasí perfektně připraveným trávníkem. Lépe se jim to dařilo v prvním poločase. Příležitosti si dokázali vypracovat i hosté, ale mnohem vážnější zákroky musel předvést poličský brankář Silný. Po změně stran se hrálo víc na jistotu. Rušných momentů před brankami výrazně ubylo, paradoxně však začaly padat góly. O první se postaral křížnou střelou k tyči Durna po hodině hry. Vyrovnání zabránil Martinovský při hlavičce Awuku a dorážce Andrleho. Chvíli nato vyšel domácím brejk, na jehož konci Rozlívka prostřelil Slaného podruhé. V rychlém sledu přidal Kopecký třetí branku z penalty a střídající Rudolecký dorazil hosty počtvrté. Minutu před koncem pak už jen korigoval výsledek T. Mbah z penalty.

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: „Opět nás čekal těžký zápas, ve kterém hrála prim především trpělivost a zodpovědnost každého našeho hráče na hřišti. Kluci pochopili důležitost utkání, byli hladovější než soupeř, a hlavně se jim podařilo být vždy včas na pravém místě. V tom byl možná mezi námi malinký rozdíl, jinak to bylo vyrovnané utkání, které se lámalo za stavu 1:0, kdy Martinovský výborným zákrokem podržel tým a my poté nemilosrdně trestali jejich otevřenou hru. Musím se ale také pozastavit a poklonit nad fér gestem jednoho ze tří hráčů černé pleti, kteří nás hodně potrápili, ale za stavu 1:0 pro nás nechali odvolat přímý kop na naši branku, který rozhodčí v nepřehledné situaci proti nám nařídil.“

Michal Kozel, trenér SK Polička: „Na těžkém terénu a za šíleného počasí se ani z jedné strany nehrál příliš dobrý fotbal. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém se domácím podařilo vstřelit vedoucí branku, který byla důležitá pro další vývoj. My jsme totiž nenašli způsob, jak se dostat do zakončení. Po trochu sporné situaci ohledně ofsajdu přidal soupeř druhý gól, vzápětí třetí z pokutového kopu a bylo rozhodnuto. Potom ještě oba týmy přidaly po jedné brance. Na rozdíl od předešlých utkání jsme se tentokrát vůbec neprosazovali do koncovky. Sice jsme nějaké šance měli, ale nejednalo se o vypracované pozice, šlo spíše o náhodné momenty.“