Áčko se vítězstvím nad Moravanami posunulo do středu tabulky KP

SK Polička – Sokol Moravany 3:1 (2:0)

Branky: 21.a 88. Mbah Mcdon „Čízo“, 45. Pazdera Vojtěch – 77. Záleský Adam

Sestava: Slaný Ondřej [K] – Čejka Jiří, Pavliš Martin, Jílek Tomáš, Pazdera Vojtěch, Awuku Felix, Švec Tomáš, Andrle Adam (46. Navrátil Petr), Mbah Tochukwu (78. Mužík Jakub) –

Nespěšný Jan, Mbah Mcdon (89. Punar Jan)

Ve vyrovnaném utkání rozhodla lepší střelecká efektivita našeho mužstva, protože i hosté byli zejména v prvním poločase dopředu nebezpeční. Vedení jsme se ujali ve 21. minutě, kdy se po individuální akci Awuka, trefil v pokutovém území „Čízo“ MBAH – 1:0. V závěru prvního poločasu se pak výstavním trestným kopem předvedl mladík Vojtěch PAZDERA a Nedal hostujícímu brankáři Brandovi žádnou šanci – 2:0. V nástupu do druhého poločasu jsme si vytvořili několik pěkných šancí, leč bez zakončení. Potom nás dvakrát na brankové čáře zachránil brankář Ondra Slaný, ale na dorážku do prázdné branky po chybě obrany už nemohl zareagovat – Záleský 2:1. Závěr utkání jsme si ale pohlídali a druhou branku „Čízo“ Mbaha vítězství ještě navýšili 3:1.

Připsali jsme si tak ve vyrovnané tabulce KP velice důležité 3 body a nyní by chtělo bodovat i v sobotním dopoledni s rezervou Chrudimi.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Na docela dobrém terénu se hrálo z obou stran kvalitní utkání. My jsme měli v prvních dvaceti minutách problémy zachytávat soupeřovy akce, teprve potom jsme se na hřišti lépe porovnali a rozmístili tak, jak jsem chtěl. Hosté měli gólové příležitosti, které ale neproměnili, my tři šance využili a zaslouženě jsme získali důležité body hlavně díky střelecké pohotovosti Mcdona Mbaha. Jenom škoda, že jsme si za stavu 2:0 závěr zápasu sami zbytečně zkomplikovali, mohli jsme celý zápas dohrát klidněji. Zvlášť chci ocenit Petra Navrátila za jeho výkon ve druhém poločase.

Miroslav Kaluža, trenér TJ Sokol Moravany: Sice to zní možná prapodivně, ale my v Poličce odehráli nejlepší zápas podzimní části. Není nám to však nic platné, když se vracíme bez bodového ohodnocení našeho výkonu. Chyběl nám důraz v koncovce. To byl jediný rozdíl tohoto zápasu. Tým ukázal, že hrát umí, jenom mu chybí zabiják v šestnáctce typu Poláčka.

Zadní řada: Pavel Satrapa – vedoucí mužstva, Miroslav Kovář – asistent trenéra, Adam Andrle, Petr Navrátil, Tomáš Jílek, Martin Pavliš, Jan Punar, Jan Nespěšný, Mcdon Mbah, Michal Kozel – trenér

Přední řada: Tochukwu Mbah, Tomáš Švec, Jiří Čejka, Felix Awuku, Jakub Mužík, Vojtěch Pazdera

V pokleku: Ondřej Slaný

Na snímku chybí zraněný Roman Netolický.