Áčko vyhrálo na penalty v Chrudimi !

MFK Chrudim “B” – SK Polička 0:0, na penalty 1:4

Sestava: Slaný – Pavliš, Jílek, Čejka, Pazdera – Nespěšný, T. Švec, Andrle (70. Navrátil), M. Mbah – Awuku, T. Mbah (78. Klein).

Před utkáním si v Poličce nepochybně říkali: „Každý bod z Chrudimi by byl výtečný.“ Že jsou nakonec dva, to je jenom plus, které se v nabitém pořadí přeboru náramně hodí. Utkání rozhodně nebylo nezajímavé, jak by snad bezbrankové skóre mohlo napovídat, o vzruch před oběma brankami nebyla nouze, ovšem střelci neměli svůj den a navíc strážci svatyní Kudláček a Slaný se potkali s velmi dobrou formou a žádný míč za svá záda nepustili. Tím pádem zůstalo skóre po devadesáti minutách hry asi po zásluze nerozhodné a ve hře zůstával ještě bonusový bod za penaltový rozstřel. To nebývala úplně oblíbená poličská disciplína, ale časy se změnily a hostující exekutoři si tentokrát počínali na rozdíl od těch chrudimských na výbornou. Polička se tak s podzimem rozloučila výsledkem, který má nesporně vysokou hodnotu.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, během pětadvaceti minut jsme šli od poloviny hřiště třikrát sami na branku a kdybychom vedli 3:0, nikdo by se nedivil. Bohužel nás ale zradila koncovka. I domácí měli v dobrém zápase několik gólových šancí, při nichž nás podržel Slaný. Hráli jsme z hlubokého zajištěného bloku a vyráželi do rychlých protiútoků, s čímž si soupeř moc nevěděl rady. Podruhé za sebou nám vyšly penalty a dva body z Chrudimi jsou pro nás zlaté. Celkově jsem s naším podzimním ziskem jednadvaceti bodů spokojen, a to hlavně s přihlédnutím ke katastrofálnímu začátku.