Áčko nakonec přestřelku s Českou Třebovou nevyhrálo

Muži „A“

FK Česká Třebová – SK Polička 4:3 (0:0)

Branky: 46. Ezr, 74. Roušar, 77. Novotný (pen.), 92. Grepl – 50. Bednář Jan, 55. Jílek Tomáš, 85. Mužík Jakub (pen.),

Sestava: Dobeš Miroslav – Vondra Miroslav, Pavliš Martin, Čejka Jiří, Mužík Jakub – Navrátil Petr, Andrle Adam (11. Jílek Tomáš), Švec Tomáš [K] Bednář Jan (71. Awuku Felix) – Mbah Tochukwu, Mbah Mcdon

Parádní fotbalové odpoledne viděli diváci na stadionu v České Třebové, kam přijela dobře hrající Polička. Oba celky si to rozdaly se vším všudy. Po bezbrankovém poločase se otevřela gólová stavidla. Zajímavá podívaná nadstandardní kvality. Otevřený fotbal vygradoval ve druhé půli sedmi góly. V prvním poločase kralovali gólmani, když poličskému Dobešovi pomohlo i břevno. Ihned po pauze otevřel skóre přesnou střelou Ezr, v 50. minutě si naběhl Bednář a bylo vyrovnáno. Vzápětí zahrával Navrátil „trestňák“, míč tečoval Jílek a Polička otočila. V 74. minutě vyrovnával třebovský Roušar a o dvě minuty později odpískal rozhodčí penaltu, kterou proměnil Novotný. Stejnou možnost dostali i hosté a Mužík znovu srovnal. Když už se schylovalo k tomu, že utkání se rozhodne v rozstřelu, podnikli domácí rychlý brejk středem hřiště v nastaveném čase, míč se dostal ke Greplovi, jenž potáhl akci až do vápna, udělal kličku gólmanovi a probudil českotřebovskou vítěznou euforii.

První poločas nebyl nezajímavý, ale ofenzivní partie dostala ty pravé grády po změně stran. Ihned po pauze otevřel skóre Ezr, v 50. minutě si přesný pas naběhl Bednář a bylo vyrovnáno. Vzápětí zahrával Navrátil „trestňák“, míč tečoval Jílek a Polička otočila. V 74. minutě se trefil Roušar, za dvě minuty proměnil pokutový kop Novotný a bylo to 3:2. Penaltovou možnost dostali i hosté a Mužík zase dotáhl. Když se už blížil rozstřel, podnikli domácí v nastavení brejk středem hřiště, míč se dostal ke Greplovi, jenž potáhl akci do vápna, udělal kličku gólmanovi a rozhodl.

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Hrál se atraktivní fotbal a zejména druhý poločas nabídl emotivní podívanou. Trenérsky je to sice na ručník, dostat během pětatřiceti minut tři branky, ale divák musel být spokojený. Pokud vstřelíte více branek, hodnotí se vše pozitivněji. Úvodních pětadvacet minut jsme byli aktivnější, bohužel nedůrazní, abychom dokázali skórovat. Soupeř se logicky osměloval a v závěru poločasu měl tutovku. Druhý poločas byl jako na houpačce. Hrál se fotbal nahoru dolů, góly padaly na obou stranách. Pro nás je pozitivní, že jsme dokázali bojovat až do poslední vteřiny a strhli vítězství na svoji stranu. Tyto emoce jsou přesně tím, proč fotbal děláme. Soupeři musím vyseknout poklonu za komplexní a týmový výkon. Je určitě kruté vstřelit venku tři branky a nezískat ani bod, ale pokud to vezmu v globálu, tak naše vítězství hodnotím jako zasloužené.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Musím pochválit obě mužstva za předvedenou hru. Byl to nadprůměrný zápas krajského přeboru a myslím, že snesl i měřítko divizního fotbalu. Domácí byli rychlí, důrazní, my jsme se jim vyrovnali v kombinaci, padaly krásné góly, divákům se utkání muselo líbit. Bohužel my udělali o jednu chybu více a proto prohráli. Porážka po brance v 92. minutě nás samozřejmě bolí, nezbývá mi, než domácím pogratulovat, ale pro svůj tým mám také slova uznání. Klukům nemám co vytknout, začínám cítit, že to funguje. Pokud zopakujeme podobné výkony, tak se do dalších duelů dívám s optimismem.