Dobříkov si z Poličky odváži výhru

SK Polička – Sokol Dobříkov 0:3

Fakta – branky: 7. a 90. Ševčík, 73. Houžvička. Rozhodčí: Mrázek (Chroustovice). ŽK: 1:3. Diváci: 140. Poločas: 0:1. Polička: Slaný – Jílek, Pavliš (37. Awuku), Čejka, Vondra (62. Kovář) – Jakub Mužík (38. Netolický), T. Švec, T. Mbah, Navrátil – Bednář, M. Mbah. Dobříkov: Horníček – Bořke, Karela, J. Vaněk, Konvalina (86. Richter) – Svatoň (55. Houžvička), Klapal, Svoboda (75. Jošt), T. Vaněk – Bůžek (55. Rydval), Ševčík.

Nepovedené utkání odehráli poličští fotbalisté. Do potíží se dostali hned v 7. minutě, kdy po rohu překonal Slaného dorážkou z malého vápna neobsazený Ševčík. Hosté byli živější, rychlejší, důraznější, domácím se hra nedařila a zahrozili pouze ojediněle. Ani po přestávce to nebylo o mnoho lepší, nejblíže k vyrovnání byl Bednář, ale jeho hlavička šla těsně nad. V 73. minutě po spolupráci se Ševčíkem překonal Slaného lobem Houžvička a poličský odpor zeslábl. Definitivní ránu do vazu zasadil domácím v úplném závěru Ševčík, který se prosadil ve vápně.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako minulý týden s velkým očekáváním, že zopakujeme podobný výkon. Bohužel toto očekávání vzalo rychle za své. Byli jsme pomalí, u všeho pozdě, málo soustředění na utkání, nedůrazní v osobních soubojích, hráli jsme fakt špatně, i když několik brankových šancí jsme si vypracovali. Soupeř u nás slavil úspěch svým jednoduchým a rychlým fotbalem. Výsledek beru plně na sebe, nedokázal jsem mužstvo na tento zápas dostatečně připravit a motivovat.