VPS Novabrik prošel po penaltách do semifinále!

Polička – Vyšlápli si na ruského soupeře a stanuli v semifinále. Sáloví fotbalisté VPS Novabrik zvládli klíčové vystoupení na Lize mistrů v Praze, které v play off rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. V boji o finále na ně v pátek čeká superfavorit ze Saratova. Česká radost je dvojitá, postoupil i Chemcomex.

Jezidy Rjazaň – VPS Novabrik Polička 2:2 (1:1), PK 3:4

Branky: Mužík 2x

František Švec, trenér VPS Novabrik: Opět po roce se nám podařilo proklouznout do semifinále Ligy mistrů a stejně jako loni to byla dramatická podívaná až do konce završená úspěšnou střelbou pokutových kopů a postupovou radostí. Rjazaň byla od začátku lepším týmem a nebýt výborných zákroků brankáře, mohlo se utkání vyvíjet pro nás hodně špatným směrem. S přibývajícím časem se naše hra zlepšovala a výsledkem toho byl vedoucí gól, na který však soupeř zanedlouho odpověděl, takže do kabin se šlo se smírným výsledkem. Ve druhé poločase ruský celek opět ukazoval svoji sílu, a to hlavně v soubojích jeden na jednoho, kde jasně dominoval a jen s vypětím všech sil se nám dařilo zastavovat jeho průniky. Pět minut před koncem vcelku nevinně vypadající střela znamenala ruské vedení a pro nás to byla velká komplikace. Ještě, že se nám podařilo dvě minuty před koncem po parádně rozehraném trestném kopu vyrovnat a tím zápas dostat do prodloužení. V něm jsme hned v jeho prvním dějství přežili klinickou smrt, kdy soupeř netrefili dvakrát naši poloprázdnou branku. Když se ani nám nepovedlo ideálně vyřešit některou z brejkových situací, došlo čtvrtfinále k penaltovému rozstřelu. V něm jsme byli opět šťastnějším celkem, po jednom zaváhání ruského střelce a našem stoprocentním zakončení mohla propuknout hodně sladká postupová euforie. V semifinále nás čeká souboj s Volgou Saratov, která nás loni v Rimini porazila 6:2, což naznačuje, že je velkým favoritem tohoto utkání. My se budeme snažit jí tuto roli znepříjemnit.

Semifinále, pátek 25. května, 18:00: VPS Novabrik Polička vs. FK Volga Saratov (Rus.). 20:00: Chemcomex Praha vs. Torpedo MAMI Moskva (Rus.).