Postupové tajenky jsou vesměs vyřešeny, záchranářské ne!

Svitavy /KOMENTÁŘ/ – Tři kola zbývají do konce mistrovského fotbalového ročníku a v těchto třech kolech se musí rozhodnout o všem důležitém. Tedy v první řadě o postupujících a sestupujících týmech.

Zdaleka ne ve všech soutěžích je v tomto směru jasno, což se dotýká i některých celků ze Svitavska.

Z jakých předpokladů lze v tuto chvíli vyjít? Letohrad v divizní skupině C sice finišuje, ale stále se nachází se sestupové čtrnácté pozici a na třináctý Dvůr Králové nad Labem ztrácí šest bodů. Jeho naděje na udržení jsou tedy už jenom v rovině teorie a jeho sestup se zákonitě promítne do nižších soutěží.

Krajský přebor vedou Slatiňany nyní o osm bodů před dvojicí Lanškroun – Česká Třebová. Stoprocentně jisté prvenství tedy nemají, ale že by si ve zbývajících třech utkáních potřebný bod neuhrály, tomu asi nikdo vážně nevěří. Pokud se navíc potvrdí informace, že suverén přeboru konečně přijme divizní výzvu, bude to znamenat úlevu pro další soutěže, neboť z těch za této situace sestoupí vždy poslední dva celky. Kdo to ale bude z krajského přeboru, to dost dobře odhadovat nelze, vždyť ani deváté chrudimské béčko (!) s 35 body ještě nemůže tvrdit, že by bylo zachráněno. No a za ním to následuje pěkně za sebou: Choceň (35), Litomyšl (34), Třemošnice (33), Dobříkov (32), Žamberk (31), Polička (29) a Moravany (28). Každý bod, možná každý vstřelený gól tady může sehrát svoji roli. „Menu“ následujícího kola je skutečně „výživné“: Litomyšl vs. Chrudim, Žamberk vs. Moravany, Třemošnice vs. Polička. Tohle jsou souboje, pro které je slovo klíčové skutečně případné.

V I. A třídě si první místo a postup zajistila o minulém víkendu Luže. O druhé postupové pozici se bude rozhodovat mezi Dolním Újezdem (50) a Horními Ředicemi (47). Pokud oba rivalové zvládnou bez zaváhání další duely (Dolní Újezd – Načešice a Semanín, Horní Ředice – Pardubičky a Svitavy B), bude určující vzájemné měření sil, které je na pořadu 9. června v Dolním Újezdu. A to to byl vrchol sezony jako řemen. Smutným konstatováním je, že sestoupí Pomezí, které je se svým osudem delší čas smířeno. Dolů ho doprovodí zřejmě Semanín, který na dvanácté Nasavrky ztrácí šest bodů.

Ve skupině B I. B třídy je o vítězi a postupujícím rozhodnuto, Zámrsk má na čele nedostižný náskok. I v této soutěži Svitavsko zaknihuje jeden sestup, Horní Újezd se po několika letech vrátí do okresního přeboru. Druhý propadlík bude z Ústecka, Těchonín dvěma výhrami v řadě rozdmýchal pohasínající naději, nicméně na aktuálně dvanáctou Řetovou mu pořád chybí šest bodů.

Rovněž v okresním přeboru zbývá dořešit otazníky jenom na chvostu tabulky. Na jejím vrcholu trůní Janov, který hrál svoji vlastní soutěž a může se těšit na „bétřídní“ boje. Jasno je také o pádu Křenova, sestupová sekera ovšem „setne“ ještě jednu hlavu a bude to ta hradecká (18, zbývající soupeři: Janov, Cerekvice, Linhartice), loučská (19, Opatov, Janov, Cerekvice), trnávecká (20, Morašice, Křenov, Opatov) a není stále úplně vyloučeno, že poličská (24, Jaroměřice, Jevíčko, Morašice).

Ve III. třídě se z pochopitelných důvodů o záchranu nehraje, v banku ale byla dvě postupová místa. Jedno z nich obsadila Březová, to druhé si hlídá Mladějov a pokud závěrečná tři kola úplně nepokazí, neměl by si nechat postup vyrvat z ruky. Má dokonce šanci zabojovat o prvenství v soutěži, protože poslední duel sezony odehraje právě v Březové. Aby tam doopravdy šlo o první pozici, potřebuje Mladějov zvládnout vítězně zápasy v Borové a proti Moravské Třebové C. Céčko je ostatně jediným ze zbývajících mančaftů, které by se ještě, byť pouze teoreticky, mohlo na druhý post dostat.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.