Áčko je již téměř v I.A třídě

Muži „A“

ŽSK Třemošnice – SK Polička 4:2 (4:0)

Fakta – branky: 14. a 45. Král, 13. M. Šindelář, 16. J. Vančura – 61. Vondra, 65. T. Mbah. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 1:2. Diváci: 123. Poločas: 4:0.

Třemošnice: Oswald – Mocanu, Mejtský, Culek, O. Vančura (49. Petr) – Fejl, Král, J. Vančura, M. Šindelář (88. Šmídl) – Hejcman (83. Šťastný), Šebek.

Polička: Slaný (K) – Pavliš, Jílek, Čejka, Netolický – Navrátil, Bednář, Andrle (59. Vondra), T. Mbah – M. Mbah, Awuku (46. T. Švec).

Těžko říci, na co hostující fotbalisté mysleli před životně důležitým duelem, faktem ale je, že svoje naděje doslova pohřbili katastrofálním začátkem. Po čtvrthodině hry to bylo 3:0 a bylo, jak se říká, vymalováno. Skóre otevřel špatně pokrytý Šindelář po rohovém kopu, stejná standardní situace předcházela rovněž druhému zásahu Krále. Potom se ještě přízemní střelou z hranice šestnáctky přesně trefil J. Vančura (všechno v rozmezí tří minut!!), no a Poličští byli zralí na ručník. Tím spíše, že do „šatny“ zatloukl čtvrtý hřebíček do jejich rakve přízemní střelou znovu Král. Domácí po přestávce pod dojmem jasného vedení polevili, hosté se dostali více do hry, střídající Vondra v 61. minutě hlavou snížil, chvíli nato potrestal T. Mbah zaváhání vybíhajícího brankáře Oswalda a „do prázdné“ korigoval na 4:2. Čas na zdramatizování zápasu tedy Poličce ještě zbýval, ale „pozdě bylo honiti bycha“, vícekrát se už hosté prosadit nedokázali a hlavně vinou velice špatného prvního poločasu utrpěli pravděpodobně osudnou porážku.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Pokud si máme vypít hořký kalich, tak až do úplného dna. Vždyť v 15. minutě bylo prakticky po zápase, chyby při bránění standardních situací rozhodly o výsledku. Ve druhém poločase jsme nehráli špatně, měli jsme tam šance, vstřelili dvě branky, ale čtvrt hodiny před koncem se zranil jeden hráč, o chvíli později další a protože jsme neměli nikoho na střídání, dohrávali jsme zápas v devíti lidech. Byl to jenom odraz toho, jako to v Poličce teď vypadá. Jsme pod tím podepsaní úplně všichni, od hráčů po trenéry.

Záchrana v KP už je pouze v oblasti teorie …

Zdroj: svitavsky.denik.cz