Áčko zabralo a porazilo Moravany

Muži „A“

Sokol Moravany – SK Polička 3:4

Branky: 22. Kříž Tomáš, 46. Lukas Jaroslav, 54. Knotek Michal – 18. Bednář Jan, 71., 74. a 89. Awuku Felix

ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:1.

Moravany: B. Branda – Sokol, M. Lukas, Knotek, Hurta – Kulhánek (88. Hermann), Semerád, J. Lukas, Beran, D. Šibal – Kříž.

Polička: Slaný – Pavliš, Jílek, Čejka, Netolický – Bednář, Švec (63. Mužík, 90. Kovář), Andrle, Vondra – Awuku, T. Mbah.

Dopolední výsledek zápasu Chrudim B – Žamberk rozmetal jakékoli poličské naděje na záchranu krajského přeboru, přesto se Poličští z posledního výjezdu vraceli s vítězstvím. Je pozdě plakat nad rozlitým mlékem… Hrdinou duelu se stal Awuku, který za stavu 3:1 vzal jeho osud sám na svoje bedra a čistým hattrickem v rozmezí necelých dvaceti minut výsledek totálně převrátil. Radostí nicméně on ani jeho spoluhráči po závěrečném hvizdu zrovna neskákali…

Miroslav Kaluža, trenér TJ Sokol Moravany: Poslední domácí zápas se odvíjel podle podobného scénáře jako ty předešlé. Dokud hráči mají síly, držíme své pozice a dokážeme soupeře i zatlačit. Druhá fáze je již velmi špatná. Vytváříme zbytečné chyby a nestíháme. Tak tomu bylo i teď, kdy jsme nedokázali udržet vedení 3:1.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Zápas, který o ničem nerozhodoval, se odehrál bez nějaké velké taktiky z obou stran. Po vyrovnaném prvním poločase jsme dvakrát inkasovali po standardních situacích soupeře. Potom nicméně povstal z popelu „bájný Felix“, jestli se to dá takhle vyjádřit. Awuku třemi góly otočil výsledek, když odehrál asi svůj nejlepší jarní duel za Poličku a dělal si na hřišti, co chtěl.