Muži doma díky hektickému závěru naplno bodovali!

SK Polička – Sokol Tuněchody 4:2 (2:1)

Branky: 11. a 14. Petr Harašta, 90. vlastní, 90+2. Roman Netolický – 4. Durilla, 85. Adámek

Sestava: Bačovský Marek- Bureš Pavel, Pavliš  Martin, Jílek  Tomáš, Mužík Jakub – Andrle Adam (84. Časlavský Radek), Švec Tomáš, Navrátil Petr, Klein Vojtěch  – Netolický Roman – Harašta Petr (65. Čáslavský David)

V dalším domácím utkání jsme chtěli odčinit porážku z minulého týdne z Vysokého Mýta. V pozici brankáře jsme řešili problém – při absenci zraněného Slaného a Ondrůcha, dostal šanci poprvé v této soutěži Bačovský, dále nám chyběli Stejskal, Vondra a Stodola. Hostům vyšel začátek zápasu, když už ve 4. minutě Durilla po centrovaném míči poslal Tuněchody do vedení – 0:1. Pak přišli velké chvíle domácího hráče Petra Harašty. V 11. minutě po individuální akci Navrátila nejprve přesnou trefou vyrovnal – 1:1 a ve 14. minutě po centru krásným volejem otočil stav zápasu na 2:1. V dalším průběhu jsme sice měli optickou převahu, ovšem bez góloveho vyjádření.

Ve 2. poločase byli hosté lepším mužstvem a vytvořili si územní převahu. Našim hráčům vázla kombinační hra a tak se vcelku vyrovnaný zápas rozhodoval až v samotném závěru … Nejprve v 85. minutě vyrovnal, asi vzhledem k průběhu zápasu zaslouženě, hostující Adámek – 2:2. Ale to ještě stále nebylo vše. V poslední minutě zápasu se atakující hostující hráč  Šilhánek v pokutovém území nešťastně trefil do vlastní branky 3:2, aby v nastavení po individuální akci přes celé hřiště upravil Roman Netolický do prázdné branky na konečných 4:2. Tentokráte se určitě štěstí přiklonilo na misce vah na naši stranu  …

Měli jsme problémy na gólmanském postu, premiéru si odbyl Bačovský. Přes obdržený gól byl první poločas z naší strany dobrý, podařilo se nám skóre otočit, měli jsme více ze hry, hráli to, co jsme si řekli. Bohužel po přestávce šel náš výkon dolů, zbytečně jsme chodili do hráčů, ztráceli míče, hosté byli lepší a určitě si zasloužili vyrovnání Na konci se na nás usmálo štěstí, tři body jsou výborné, ale druhý poločas byl z naší strany katastrofální,“ uvedl trenér Miroslav Kovář.