Muži doma přehráli i Přelouč!

SK Polička – FK Přelouč 2:0 (0:0)

Branky: 63. Tomáš JÍLEK z pk, 82. Miroslav VONDRA

sestava: Slaný – Bureš (89. Klein Ondřej), Pavliš, Jílek, Mužík Jakub – Čáslavský David, Andrle, Švec, Navrátil (23. Punar, 55. Vondra) – Netolický – Harašta (76. Čáslavský Radek)

Domácí tým se chtěl v posledním domácím zápase podzimní sezóny  rozloučit s věrnými fanoušky důstojně, i když to proti vyspělému a fotbalovému mužstvu z Přelouče nebylo jednoduché. Hned v 9.minutě rozezvonil hostující tyč pěknou střelou Harašta. Ve 30. minutě se po rychlém brejku neprosadil hostující Vančura, který mířil těsně vedle. Ve 38. minutě vytěsnil hostující brankář pokus Bureše s námahou na rohový kop. Vyrovnaný poločas tak skončil zaslouženou remízou 0:0.

Ve druhém poločase se hra obou mužstev zkvalitnila a byl k vidění oboustranně výborný fotbal. V 60. minutě zlikvidoval hostující brankář pěknou střelu Pavliše. V 63. minutě po nešťastné ruce hostujícího hráče proměnil nařízený pokutový kop Tomáš JÍLEK – 1:0. V 70. minutě  vybídl ke skórovaní Harašta stopera Pavliše, ale tomu se ani nadvakrát nepodařilo překonat výborného hostujícího brankáře Šutovce. V 80. minutě byli hosté blízko ke snížení stavu zápasu, ale fantastickým reflexivním zákrokem ala „semafor Dominika Haška“ se blýskl Slaný. Ihned z protiútoku mohl utkání rozhodnout, po samostatném úniku Netolický, ale jeho blafák výtečně zlikvidoval hostující Šutovec. V 82.minutě našel ideálně za obranou Netolický  Vondru, který z boku upravil na 2:0. Hosté nesložili zbraně a do konce zápasu byli nebezpeční. V 84. minutě opět Slaný předvedl výborný zákrok a i díky jemu jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Celé mužstvo zaslouží pochvalu za předvedený výkon proti velmi kvalitnímu soupeři.

„První půle od nás nebyla úplně povedená, nehráli jsme takticky nejlépe, soupeř, který na tom byl kombinačně dobře, měl až příliš prostoru. Po přestávce jsme se v tomto směru zlepšili a hra vypadala tak, jak by měla. V utkání vynikali oba gólmani, kteří pochytali několik vyložených šancí. My jsme se definitivně uklidnili po druhé vstřelené brance a získali další důležité body,“ byl spokojen trenér Miroslav Kovář.