Vedoucí celek soutěže potvrdil svou suverénnost i ve vzájemném zápase

Muži:

SK Holice – SK Polička 3:2 (3:0)

Branky: 7. Václavek Jindřich, 8. Rosůlek Jan, 12. Václavek Jindřich – 59. Švec Tomáš, 66. Pavliš Martin

Sestava: Slaný Ondřej – Bureš Pavel, Jílek Tomáš, Pavliš Martin, Vondra Miroslav – Mužík Jakub, Švec Tomáš [K], Netolický Roman, (64. Klein Vojtěch), Čori Patrik, Stejskal Mirek

Ze zápasu neuběhla ani celá čtvrthodina a z pohledu hostů to vypadalo „na ručník“, zatímco domácí měli našlápnuto k další výrazné výhře. Za stavu 3:0 se v hlavách hostů postupně usazovaly černé myšlenky. Jenže domácí polevili, Poličští se přece jen oklepali z děsivého úvodu, dostali se více do hry a po přestávce se T. Švec s Pavlišem postarali svými góly o nenadálé drama. Úsilí o vyrovnání nevyšlo, avšak lídr se o tři body bál až do konce.

Evžen Kopecký, trenér SK Holice: Do utkání jsme vstoupili dobře a brzy se ujali vedení o dvě branky. Když jsme navýšili na 3:0, čekalo se, zda ještě něco z našeho tlaku vytěžíme. Šancí bylo dost, ale koncovka už bídná. Bohužel ve druhé půli jsme zkraje opět něco neproměnili a když hosté snížili, zbytečně jsme znervózněli. Do konce utkání už to nebylo ono. Je to pro nás zkušenost a především druhý poločas musím vzít také na sebe. Naplánoval jsem jistý záměr, který nesl určitá rizika. A ta se nám trochu vymstila. Na druhou stranu jsem rád, že jsme v nervózním závěru uhájili vedení a s ním načerpali o hráčích další cenné informace.

Miroslav Kovář, trenér SK Polička: Bohužel jsme si zřejmě neuvědomili, že fotbal se hraje od první a nikoli od pětadvacáté minuty. Paradoxně jsme první šanci měli my, míč šel jen těsně vedle tyče, potom jsme však dostali takový zvláštní gól, o kterém jsme se dohadovali místo toho, abychom se soustředili na hru, takže jsme podruhé inkasovali hned po rozehrávce. A když přišla vzápětí třetí branka, to mi tedy lehko u srdce nebylo. Naštěstí další možnosti domácích pochytal Slaný a my se postupně dostali více do hry. Po změně stran se mi zdálo, že domácí jsou si příliš jistí výsledkem, přestali kombinovat, začali balony hodně odkopávat, viditelně znervózněli. Nám se povedlo snížit na rozdíl jediného gólu, a to do konce zbývalo ještě docela dost času. Vyrovnat se nepodařilo, ale soupeř se strachoval o výhru až do poslední minuty. Musím uznat, že fotbalově byl lepší a zvítězil zaslouženě, je však pravda, že s trochou štěstí jsme třeba ten bodík mohli získat. Pořád nás trápí rozehrávka, kazíme spoustu jednoduchých míčů a sami se tím dostáváme pod tlak.