Z Jablonného jsme nakonec dovezli „jen“ remízu

Muži „A“:

Sokol Jablonné nad Orlicí – SK Polička „A“

Mistrovské utkání AGRO CS I. A třídy mužů Pardubicka.

Branky: 88. Lička Martin, 90. Krejsa Lukáš – 23. Krejčí Štěpán, 62. Jílek Tomáš (pen.)

Sestava: Lajžner Marek – Jílek Tomáš [K], Pavliš Martin, Vondra Miroslav, Bureš Pavel – Cihlář Jan (64. Hartl Štěpán), Švec Tomáš, Klein Vojtěch, Krejčí Štěpán – Navrátil Petr, Stejskal Mirek.

Rozhodčí: Ilnytska Marta – Doskočil Radim, Svoboda Jan. Delegát: Šimek Zdeněk.

Diváků: 200 ŽK: 1:3 ČK: 1:2 (74. Kyryk Serhii – 90+5. Tomáš Jílek,  po utkání Tomáš Švec)

Pořádně divoký byl závěr zápasu v Jablonném. Polička tam sahala po překvapivém vítězství, vedla 2:0 a soupeř hrál v deseti. Jenže domácí v 88. minutě snížili, v nastavení vyrovnali a potom ještě chytil gólman Lajžner Krejsovi pokutový kop! Dva z nejzkušenějších poličských hráčů Jílek a Švec si přitom vylili zlost na rozhodčí Ilnytske a u disciplinárky za to nejspíše draze zaplatí… „Do zápasu jsme šli v mizerném rozpoložení vzhledem k počtu zraněných hráčů, který nás trápí, a tedy s velkou pokorou. V prvním poločase měli domácí docela smůlu, když trefovali konstrukci, naopak nám se povedlo po jednom z ojedinělých protiútoků vstřelit gól. Po přestávce začal soupeře zlobit mladík Krejčí. Jeho první únik skončil faulem ve vápně a zvýšením vedení z penalty. Následně jeho další akci zastavil domácí gólman před šestnáctkou faulem, byl vyloučen a jeho náhradník s velkým štěstím kryl Jílkův trestný kop. Potom ještě zahodil stoprocentní tutovku Stejskal,“ popisuje trenér Roman Kysilko okamžiky, kdy se zdálo, že jeho svěřencům tři body neuniknou.

Jenže… „Domácí začali v závěru nakopávat dlouhé míče do pokutového území a s tím jsme si nedokázali poradit, dvakrát nám tam propadly a v nastaveném čase bylo vyrovnáno. Což o to, dělba bodů by asi byla spravedlivá, pořád však nebyl konec. Přiletěl další balon do šestnáctky, byla z toho penalta a první červená karta. Gólman Lajžner pokutový kop chytil a hned po ukončení zápasu přišla druhá červená. Takže 2:2. Byla by to z našeho pohledu pěkná remíza, jenomže vzhledem ke dvěma vyloučením si říkám, zda by snad nebylo lépe prohrát, ale nepřijít o dva hráče. Protože nahradit zrovna tyhle zkušené kluky a sestavit mužstvo do dalších utkání pro nás bude hodně složité,“ je si vědom Kysilko.

Pokud se diváci těšili, co naši hráči předvedou doma po výhře v minulém kole, byli asi zklamáni. Výkon neodpovídal ani trochu předpokladům, že proti sobě stojí dva týmy z opačných pólů tabulky. Přestože jsme se opticky snažili, bohužel výkon zůstal daleko za očekáváním. Prvních dvacet minut se vlastně nedělo vůbec nic. Až nato, že se oba týmy dožadovaly penalty-oba marně. Ve 23″ vystřelil J.Kyllar, golman vyrazil jen před sebe, dobíhající Vágner ani na 3x nedokázal skórovat. Následujícímu rohu se hosté ubránili a z rychlého brejku otvírají skóre, když se Černohous nedokázal vypořádat v souboji jeden na jednoho a když se k tomu přidala, nekomunikace“ s Kyrykem, byla z toho laciná branka 0:1 Krejčí. Snaha s výsledkem něco udělat narážela na spolehlivou obranu hostí a když už se ji podařilo překonat, zrazovala nás koncovka. A ve 45″ chybělo i štěstí, když hlavička našeho kapitána skončila na břevně. Většina fanoušků věřila, že po změně stran se to ,,zlomí“ a uvidí hru, na jakou byli zvyklí z úvodu sezony. Jenže pokud první půle byla nemastná, tak druhá byla i neslaná. Po hodině hry to bylo 0:2,kdy hosté proměňují penaltu Jílek. To byla studená sprcha pro náš tým, navíc v 74″ byl vyloučen Kyryk, který vyběhnutím mimo pokutové území hasil kiks v poli a bohužel fauloval. Střídající Šumpík se předvedl v dobrém světle a ihned vytáhl kvalitní zákrok. Z pět minut náš brankář zlikvidoval tutovku Poličky a svým způsobem držel naše naděje na výsledek. V 88″ snížil Lička po závaru 1:1 a když Vágner v 90″ procedil míč před branku a Krejsa vyrovnal – bylo veselo 2:2 . A mohlo být ještě více. Velkou příležitost skóre otočit měl Krejsa, když se postavil v nastaveném čase k nařízené penaltě. Jenže jeho střelu brankář hostí vystihl a skóre se neměnilo. Svým způsobem jsme si snad výhru ani nezasloužili a tak musíme brát bod jako zisk se vším všudy. Diváci však odcházeli s rozporuplnými pocity.

Zdroj: Komentář utkání domácího celku