Jan Bednář

Poličský odchovanec s dělovkou v noze Honza Bednář

 

Bedy, v kolika letech jsi začínal s fotbalem?

Já jsem začínal v šesti letech tady v Poličce, tehdy v mladší přípravce.


Kteří trenéři  tě tady v Poličce vedli?

Bylo jich celkem dost, začnu tátou, panem Findejsem, Houskou, Kleinem, Dobešem, Dobešem, Dobiášem, a panem Kysilkou.


Poslední sezónu tady v Poličce jsi byl prvním rokem ve starších žácích, ale hrál jsi za mladší dorost, že?

No to bylo dobrý období zrovna, to mě bavilo. Chytl jsem střeleckou formu, takže bilance skoro, co zápas to gól. A to jsme s dorostem hráli o špici kraje.

Do Sigmy jsi odcházel na poslední sezónu ve starších žácích?

To jsem musel přecházet ještě na jinou základní školu, do osmé třídy, kde mě to hrozně nebavilo. Vždycky, když jsem v pondělí měl jet do školy, tak mě to stálo přemlouvání. Takže ve čtrnácti jsem šel z „baráku“. V Olomouci jsem našel dobrou partu kluků, kteří mě mezi sebe v pohodě vzali. Až na dvě, tři vyjímky tam žádný arogantní a namyšlený kluci nebyli.

Jak proběhlo navázání kontaktu s Olomoucí?

Po jednom halovém turnaji v Litomyšli, kde byla i Olomouc, jsme s Matějem Vaškem seděli na lavičce a přišel za námi pan Houska, že trenér Olomouce si na nás vzal číslo, jelikož jsme jim padli do oka.

Chtěl Tě ještě nějaký jiný tým?

Pan Kysilko mi tlumočil nabídky z Jablonce, Jihlavy a do Hradce, ale to se mi moc nezamlouvalo. Za Hradec jsem dokonce odehrál tři přípravný zápasy, a pak přišel táta, že mu volal pan Jílek z Olomouce, a že by mě chtěli. Tak jsem s Olomoucí jel na přípravný zápas do Žiliny, který jsme vyhráli.

Zapadl jsi hladce do týmu?

Hned první zápas jsem hrál celý. Myslím, že jsme vyhráli nad Slováckem asi 4 : 1. Tak jsem byl spokojený. A tu sezonu jsme skončili myslím druhý. Už od žáků nás tam dokonce učili zónovou obranu.

V průběhu tvého působení v Olomouci jsi hrával stabilně a dokonce střelil pár branek, že?

Prvním rokem v dorostu v U – 16 jsem odehrál snad všechny zápasy, to jsme soutěž dokonce vyhráli. V U – 17 jsem první zápas dostal červenou kartu po dvou žlutých. To si pamatuju, že jsem hrál levého beka, což mi moc nesedělo. Kategorii U – 18 jsem přeskočil a šel jsem do U – 19, kterou trénovali pan Jílek s panem Botkem, to byl snad nejlepší půlrok, co jsem v Sigmě zažil. Tréninky mě bavily, měli to postavený na tom, že se všechno dělalo s balonem. První půlrok, jsem odehrál snad všechno. No a druhý jsem nehrál moc pravidelně.

Měl jsi nějaké nabídky do mládežnických reprezentačních výběrů?

V U – 16 jsem byl na kempu, kde se vybírali vlastně kluci do výběru. Takže jsem byl jakoby v širším kádru. Pak v U – 17 jsem měl jet s reprezentací na soustředění, ale kvůli své blbosti jsem nejel. Jelikož těsně před soustředěním, jsem po tréninku v Olomouci vlezl do branky v hale a kluci na mě stříleli, a já si zlomil malíček. Doteď mě to mrzí.

Jak se ti dařilo posledním rokem?

Změnil se trenér, místo pana Jílka nastoupil pan Kalvoda, který praktikuje s týmem naprosto odlišnou herní filozofii, od filozofie Sigmy. Chce hrát co nejjednodušeji, nakopávat dlouhé balóny dopředu, což byla hrůza. No a pod panem Kalvodou už jsem si moc nezahrál. První čtyři zápasy se Spartou, Mostem, Brnem a Jihlavou, které jsem dal tři góly ze stopera. Proti Mostu jsem dal dokonce dva, ale jeden mi neuznali. Po těchhle čtyřech zápasech jsem na dlouho vypadnul ze sestavy, nevěděl jsem proč, nikdo se mnou nekomunikoval. Nakonec z nich vylezlo, že jsem v Olomouci na hostování a že dávají přednost odchovancům. Nic nefungovalo, morálka skoro nulová, každý si dělal co chtěl, tak to bylo takový demotivující. Nepochopil jsem ten jejich přístup. Nehrál jsem vlastně až do jara, pak se zranil oblíbený stoper pana Kalvody, tak jsem dostal šanci v Mladé Boleslavi, kde jsem dal gól. A další zápas už jsem nehrál, pan Kalvoda mi oznámil cituji : „Vsadím na jiné koně.“ Ten zápas Olomouc prohrála s Teplicemi 2 : 1.

A co jaro?

Na jaře jsem nastupoval za „18“ku a tam se hrál aspoň fotbal.   

Měl jsi i agenta?

Od kategorie U – 17, jsem měl agenta z firmy pana Chovance. Bylo to fajn, že když jsem něco potřeboval, tak stačilo zavolat a měl jsem to. Věci jako kopačky a termoprádlo. Ale teď už ho nemám, jelikož on po mě chtěl abych odešel do Frýdku Místku, což jsem nechtěl a ani táta tomu nebyl nakloněný, tak jsem se s ním nedohodl na další spolupráci.

Tuhle sezónu jsi nastoupil do přípravy s olomouckým „B“ týmem, jak to vidíš?

Tak „béčko“ trénuje pan Jílek, s kterým se dobře znám. On preferuje přípravu s balónem, s balónem u nohy hráč roste. Do přípravy nastoupilo kolem dvaceti hráčů, z čehož jdou ještě na hostování nějací hráči a na farmu do Šumperka. Odehrál jsem první dva remízové přípravné zápasy s Uničovem a Šumperkem, ale pak jsem se zranil. Mám natažené kolenní vazy. Tohle už je moje několikáté zranění v řadě, před nedávnem jsem dlouhou dobu laboroval zase se zády. Doufám, že se ode mě ta smůla brzo odlepí. V pondělí ( 1.8.2o11 ) bych se měl dozvědět, co se mnou bude dál, jelikož mi v Olomouci skončilo hostování z Poličky. Já bych chtěl, aby mě Olomouc koupila a pak bych klidně šel někam na hostování. Olomouc mě už dvakrát chtěla koupit, tak doufám, že bude nadále o mě stát.

Máte povinné zátěžové testy?

Jednou do roka chodíme do fakultní nemocnice na testy, kde se běží na páse nebo na kole. Jednou, když jsem byl na tom kole tak jsem slezl, šel jsem do sprchy a tam jsem poprvé v životě omdlel.

Měl jsi i jiné alternativy, než pokračovat v Olomouci?

Ještě přes manažera jsem měl nabídku z Frýdku Místku, kam bych šel na přestup, ale moc se mi to nezamlouvalo kvůli škole a ani se mi tam nechtělo.

Na jakém postu jsi nastupoval nejčastěji?

Trenéři mě vyzkoušeli na všech postech kromě brankáře. Ale nejlépe se cítím na záloze, ale nejčastěji hraju stopera. Teď je takový trend předělávat útočníky na beky nebo stopery, příklad dvojčat Tomášků z Vysokého Mýta, kteří působí v pražské Spartě. Když jsme proti Spartě hráli, tak hrál jeden z nich stopera.

Tvoje nejoblíbenější soutěž?

Tak jednoznačně anglická Premier League.

Tvůj vysněný tým?

Arsenal, ale nepohrdnul bych ani Chelsea ( smích ).

Který tvůj zápas v dresu Sigmy považuješ za nejpovedenější?

Když jsem přišel do Olomouce, tak jsme hráli Nike Cup. Dostali jsme se do finále s pražskou Slávií, které se mělo hrát na Letné, ale bohužel nás strčili na vedlejší. Zápas to byl vynikající, vedli jsme 1 : 0, ale Filip Žák ze Svitav hájící sešívané barvy nám ukázal proč je tam, kde je a skóre se měnilo na 1 : 1. A ke konci jsme dostali na 2 : 1 po krásné přihrávce za obranu a náš brankář neměl šanci. Kdybychom vyhráli, tak jsme mohli jet na ME klubů do Basileje, odkud první čtyři týmy postupovaly na MS klubů do Kuala Lumpur, kam Slávia jela. Z mezinárodních zápasů považuju za nejpovedenější finále turnaje v itálii, které jsme vyhráli 2 :1. Bylo tam neskutečných lidí, nejlepší atmosféra, kterou jsem zažil. Dohrávali jsme o devíti hráčích, jelikož to bylo hrozně vyhrocené.  Další zajímavé zápasy jsem odehrál třeba proti italským týmům ze  Sieny, Bari a Smpdorie Janov.

Jak to s Honzou tedy dopadlo?

Jelikož Olomouc neprodloužila Honzovo hostování a ani si ho nekoupila, tak jde Honza nejspíše hrát Jihomoravský Krajský Přebor do týmu Konice, který bude usilovat o divizní příslušnost. Honza má za sebou už jedno přípravné utkání v dresu Konic na postu záložníka, ve kterém vstřelil dva góly a pomohl k výhře.

Jméno a příjmení : Jan Bednář
Datum narození : 1.12.1992
Výška/Váha : 182 / 74
Post : záložník / obránce
Oblíbení hráči : Dider Drogba
Fotbalový sen : dostat se do Premier League
Oblíbená hudba : moderní hudba
Oblíbené jídlo : žemlovka
Oblíbené pití : Coca – Cola
Koníčky : PC,Sport
Přezdívka : Bedy
Kariéra : 2006 – Sk Sigma Olomouc
1998 – 2006 – SK Polička

– Klein Ondřej –

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

8 komentářů

 1. velice se mi libilo jak si citoval trenéra “ vsadim na jiné koně“ 😀

  4 srpna, 2011 (5:26 pm)

 2. Ondra

  Kosťo ty to dokážeš “ vypíchnout “ … 🙂

  5 srpna, 2011 (6:41 am)

 3. pěknámrdazdálky

  Tak Bedy,to můžeš hrát v Poličce ne?Odchovanec a bude hrát kraj v Konicích ,kuwa?

  5 srpna, 2011 (7:39 am)

 4. bedy

  V konici sou mnohem lepší podminky.. at už treninkove centrum ktere je vyboprne na divizi nebo krajský přebor¨ a finančni podminky sou tam take dobree :))

  5 srpna, 2011 (9:26 am)

 5. bedy

  plus škola kterou mam kousek… a ten citat k trenerovi – tak takhle to přesně bylo.. pdole mě se takhle s hráčem nekomunikuje jak to dělal p. kalvoda a P.C

  5 srpna, 2011 (9:28 am)

 6. to je jasny Ondro od toho tady jsem abych vypichol to nejzajimavejsi 😀

  5 srpna, 2011 (12:30 pm)

 7. Pavel Zika

  Velika skoda, ze se nerozvijel tvuj velkej talent podle tvych predstav… Sledoval jsem tvoji strelbu v jednom utkani a musim uznat, ze si me dostal :))

  14 srpna, 2011 (12:29 pm)

 8. bedy

  Podle mích představ se vyvijel spíše ze začatku ale jak přišel do 19 poslednim rokem P. Kalvoda tak šlo všechno do háje… a jaké utkani to bylo ? Zajimalo by mě kdo jste?

  14 srpna, 2011 (7:32 pm)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.