muži „A“: Brankář Slaný režíroval výhru nad lídrem !!!

skpoklicka_2SK POLIČKA – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ 2:1 (1:1)Česká Třebová

branky: 45. Jiří MUŽÍK, 52. Miroslav STEJSKAL – 27. Pešek

Sestava: Slaný – Škoda, Pavliš, Petr J., Novák, Klein V.(66.Poul), Petr O. (86.Jílek) , Kovář, Navrátil, Mužík,  Stejskal

Na rozmoklém, ale kvalitně připraveném terénu se v podání předních mužstev přeboru hrál kvalitní a zajímavý fotbal. Lepší nástup do utkání měli domácí, v 7. minutě měl velkou šanci kanonýr Mirek Stejskal, ale po blafáku brankáři, míč směřující do opuštěné branky odkopl vracející se obránce hostí. I další velký závar po rohovém kopu Petra Navrátila brankou neskončil. IMAG0016_COVER_1Udeřili tak hosté ve 27. minutě , po nacvičeném rozehraném rohovém kopě, umístěnou trefu Čikla, Ondra Slaný bravurně kryl, ale míč se vrátil zpět do šestnáctky a důrázný PEŠEK poslal hosty do vedení – 0:1.  Našemu mužstvu potom dlouho trvalo, než se z tohoto momentu oklepalo, ale v závěru poločasu dokázalo šťastně vyrovnat kdy po akci Petra Navrátila, přenesl hru  Mirek Stejskal na nabíhajícího Jirku MUŽÍKA a ten se z voleje šťastně trefil – 1:1. I po změně stran se v deštivém odpoledni bylo na co koukat. Nejprve mohl opět poslat do vedení hosty Zahálka, ale brankář Ondra Slaný začal svoje galapředstavení a jeho gólovku mu zlikvidoval.V 52. minutě sehráli domácí krásnou kombinační akci na jehož konci posadil Petr Navrátil míč na hlavu Mirka STEJSKALA a ten se na zadní tyči nemýlil – 2:1. Lídr tabulky se nechtěl s porážkou smířit a od 70. minuty se začal hrnout dopředu. V 78.minutě v další stoprocentní šanci vychytal Ondra Slaný střídajícího Hustého a svoje vrcholné číslo si poličský golmán ještě chvíli schovával. V 80. minutě totiž odkop Jirky Mužíka trefil ruku stopera Martina Pavliše, který se bránil úderu do citlivých míst, ale rozhodčí ukázal na bílý puntík a kopala se penalta ! K její zahrání se postavil  zkušený Švec, ale jeho střelu k tyči skvěle vystihl Ondra Slaný a penaltu zlikvidoval !!! Závěr domácí hráči s vypětím všech sil, i bez zraněného Ondry Petra zvládli a mohli slavit cenný triumf. Brankář Ondra Slaný, tak skvěle oslavil svoje 21. narozeniny !

Všem hráčům patří plnné absolutorium, je potřeba neusnout na vavřínech a poctivě makat i v dalších zápasech !

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Na jaře máme smůlu na počasí, terén se vinou trvalého deště zhoršoval. Přesto se hrál z obou stran fotbal solidní úrovně. Prvních dvacet minut patřilo nám, měli jsme tam některé slibné situace a byla škoda, že jsme je nedotáhli. Potom ale udeřil soupeř a po zbytek poločasu měl více ze hry. Paradoxně se nám ale povedlo v poslední minutě po spolupráci Stejskala s Mužíkem vyrovnat, což byla velká vzpruha. I díky tomu jsme vstoupili do druhé půle aktivně, rozdílovým hráčem byl výborně hrající Navrátil, po jehož centru nás poslal do vedení Stejskal. S hosty to na několik minut otřáslo, ale pak získali převahu a vytvořili si šance. Nejlepší muž na trávníku Ondra Slaný jim je ale vychytal a v rozhodující chvíli kryl i penaltu. Podle vlastních slov viděl na záznamu, kam ji střelec Švec kopl v minulém kole, zvolil stejnou stranu a vyšlo mu to. Hlavně jeho zásluhou jsme byli šťastnějším mužstvem a z těžkého zápasu máme tři body.

Petr Pražák, trenér České Třebové: „Odehráli jsme dobré utkání a klukům nemohu upřít snahu. Bohužel soupeř dokázal potrestat naše individuální chyby a my jsme se naopak v koncovce trápili. I přes podmáčený terén jsme měli utkání rozehrané dobře a měli jej dotáhnout do vítězného konce. Z toho, že jsme nezískali ani bod, jsem určitě zklamaný.“